Produkt dnia
Romeo i Julia. Bajki Baletowe
Romeo i Julia. Bajki Baletowe
34,90 zł 32,00 zł
egz.
Pierwsze kroki w baletkach
Pierwsze kroki w baletkach
39,90 zł 30,00 zł
egz.
Szmaragdowy las, złoty piasek, czarne diamenty
Szmaragdowy las, złoty piasek, czarne diamenty
69,90 zł 37,00 zł
egz.
Bracia Lwie Serce
Bracia Lwie Serce
26,90 zł 22,00 zł
egz.
Nić Ariadny. Mity i labirynty
Nić Ariadny. Mity i labirynty
59,90 zł 55,00 zł
egz.
Złoty atlas
Złoty atlas
69,00 zł 64,00 zł
egz.
Jedz dobrze, sportowa młodzieży!
Jedz dobrze, sportowa młodzieży!
49,90 zł 39,90 zł
egz.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Oferta specjalna Studia Blok
Szanowni Nauczyciele

Wydawnictwo Studio Blok ma przyjemność przedstawić swoje książki. Są to tytuły dla dzieci i młodzieży – dla tych aktywnych i dla tych ciekawskich – oraz książka pt. Uważne uczenie się, o technikach mindfulness w nauczaniu, którą szczególnie polecamy nauczycielom i autodydaktom. 

Do końca sierpnia br. oferujemy szkołom i bibliotekom tytuły z upustem 48%
Zapytania o kalkulację proszę kierować na adres wydawnictwa: edit@wydawnictwo.studioblok.pl, tel. +48 691 512 961
Ceny katalogowe, od których liczony jest upust, są podane na stronie www.wydawnictwo.studioblok.pl
 
Szczegóły na temat książek:
 
 
 
 
 
 
  
 
 
Tytuły w ofercie:
 
 • Jedz dobrze, sportowa młodzieży!
  Co jeść i dlaczego oraz proste przepisy na sportowe posiłki,
  które możesz przygotować samodzielnie

  NOWOŚĆ
  dla czytelników 9-15 lat, książka pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego

  autorka  Dorota Traczyk
  ilustracje   Klaudia Polak-Szewczyk
  oprawa miękka ze skrzydełkami
  format 12 x 24 cm
  96 stron
  il. kol.

Opiekując się trenującą młodzieżą, staramy się, by rutyna treningów nie spowodowała znużenia, przemęczenia i wypalenia. Prawidłowa dieta jest do tego niezbędna – może nawet uda się uniknąć kontuzji, które mogą być skutkiem niedoborów pokarmowych. Pierwszy trening to niezapomniane przeżycie. Emocje rywalizacji turniejowych oraz życie drużyny lub zespołu będą pamiętane przez wiele lat. Niełatwo jednak utrzymać, szczególnie dziecku, pierwszy zapał do ćwiczeń, a następnie rozwinąć zadatki w umiejętności i wysoką sprawność. Rodzice lub opiekunowie zazwyczaj starają się mu pomóc na wiele sposobów – warto pamiętać, że niewłaściwe odżywianie szybko może doprowadzić rosnący i trenujący z wysiłkiem organizm do kryzysu, na przykład do spadku formy lub do przemęczenia, a nawet do kontuzji i niezdolności do ćwiczeń. Radość może ustąpić wówczas miejsca zniechęceniu.

Dietetyk wie, co zdrowe
Przez cały rok mamy dostęp do różnorodnych pokarmów, które pochodzą z wszystkich stron świata. Jak rozeznać się w tej obfitości i czym się kierować przy wyborze? Warto już w dzieciństwie nauczyć się samodzielnego komponowania posiłków. Mamy nadzieję, że ta książka wam w tym pomoże — w poznaniu i zapamiętaniu podstawowych zasad układania sportowego jadłospisu. Autorka, dietetyczka sportowa Dorota Traczyk, zebrała w niej podstawowe informacje o prawidłowej diecie przydatne dla trenującej młodzieży i jej opiekunów. Bogata szata graficzna ma pomóc w zapamiętaniu tej rudymentarnej wiedzy, niezbędnej, choć niestety nierzadko pomijanej, w treningach amatorskich. Dobre nawyki żywieniowe, utrwalone jeszcze w dzieciństwie, uchronią przyszłych sportowców – zawodowych i amatorskich – przed konsekwencjami złej diety. Ten zbiór wskazówek i prostych przepisów uzasadni i ułatwi codzienne wybory żywieniowe bez konieczności wertowania zaawansowanej i trudnej literatury fachowej – autorka już to zrobiła i dzieli się skondensowaną wiedzą popartą doświadczeniem w obszarze dietetyki sportowej. Ilustracje są wykonane na podstawie plakatów projektu Klaudii Polak-Szewczyk. Wyraziste kolory i tematyka spożywczo-sportowa wzmogą sportowy apetyt i na jedzenie i na trening, a przede wszystkim pomogą zapamiętać najważniejsze zasady komponowania sportowej diety.
https://www.youtube.com/watch?v=XS1UtfpnITY
Zobacz również: PLAKATY z serii „Jedz dobrze, sportowa młodzieży!” https://kluboksiegarnia.pl/pl/c/Plakaty/55

 
 
 
Seria edukacyjna Bajki Baletowe, pod patronatem Polskiego Baletu Narodowego,
dla dzieci i młodzieży w wieku 6-13 lat, www.bajkibaletowe.pl

autor   Tadeusz Rybicki
autorka  Katarzyna Gardzina-Kubała
ilustracje   Klaudia Polak-Szewczyk
oprawa twarda
format 17 x 21,5 cm
64 strony, 72 strony
il. kol.

To niezbędnik młodego miłośnika baletu. Każdy tom z serii książek dla dzieci Bajki Baletowe zawiera:
 • opowieść napisaną na podstawie libretta baletu,
 • esej-gawędę przedstawiającą kontekst powstania dzieła, jego twórców i tajniki baletu,
 • noty biograficzne kompozytora i choreografa,
 • słowniczek pojęć baletowych, pomagający zrozumieć specyficzne, choć wcale nieskomplikowane zagadnienia sztuki baletowej,
 • tablice edukacyjne z ciekawymi ilustracjami.

Ze względu na rozbudowaną zawartość i kompetencje autorów, książki z serii Bajki Baletowe są obszernym źródłem wiedzy dla młodego miłośnika baletu i tańca. Pomogą też rodzicom i wychowawcom odpowiedzieć na wiele dociekliwych pytań najmłodszej, baaardzo wymagającej części publiczności.
Tytuły w serii:

 • Jezioro łabędzie
 • Dziadek do orzechów
 • Kopciuszek
 • Romeo i Julia
 • Coppelia
 • Don Kichot  
 • Pulcinella
 • Śpiąca Królewna
 • Korsarz NOWOŚĆ
 
oraz:
 
 • Pierwsze kroki w baletkach
  dla dzieci w wieku 4-9 lat
  autor   Jacoppo Rotta
  oprawa twarda
  format 22 x 28 cm
  64 strony
  il. kol.

Propozycja dla najmłodszych czytelników-baletomanów rozpoczynających właśnie naukę tańca klasycznego! Zaglądamy na salę baletową. Trwają przygotowania do lekcji tańca klasycznego. Maja i inne dzieci za chwilę zaczną zajęcia... Małe tancerki i mali tancerze z dumą demonstrują ćwiczenia i baletowe pas. Mimo sporego wysiłku, który wkładają w rozgrzewkę i taniec, wszyscy są uśmiechnięci i z wdziękiem uczą się nowych kroków. Naukę baletu dobrze jest zacząć jak najwcześniej. Pozwala to z czasem na osiągnięcie wspaniałych rezultatów. Może i ty zapragniesz uczyć się baletu?

A może już planujesz naukę tańca? Na kilku ostatnich kartach tej książki możesz zapisać własne wspomnienia z sali baletowej o chwilach spędzonych z pedagogiem baletu oraz przyjaciółmi - tancerkami i tancerzami. Znajdzie się tu miejsce na opis i zdjęcie z pokazu baletowego. Na innej fotografii lub rysunku może będzie widać Twój pierwszy sceniczny kostium i charakteryzację? Takie notatki z czasem staną się cenną pamiątką!

 • Szmaragdowy las, złoty piasek, czarne diamenty
  NOWOŚĆ
  dla czytelników w wieku 6-106 lat
  autorka  Katarzyna Kolbowska
  ilustracje   Klaudia Polak-Szewczyk
  oprawa twarda
  format 22 x 27,7 cm
  96 stron
  il. kol.
Różnorodność i bogactwo przyrody, odmienność i wielobarwność kultury – odkryjecie je, czytając tę książkę-podróż: z bohaterami pięciu baśniowych opowieści przemierzamy Amerykę Południową: Amazonię, Pantanal, cerrado i Las Atlantycki. Towarzyszymy im w bliższych i dalszych podróżach, powszednich zajęciach, zabawach, zdobywaniu wiedzy i doświadczenia.
Oprócz opowiadań w książce znajdziecie informacje o przyrodzie, wizerunki żyjących tam wyjątkowych zwierząt, garść informacji o skarbach Ziemi i o jej mieszkańcach.
Opowiadania Katarzyny Kolbowskiej są zawieszone między prawdą a fikcją, zakorzenione w kulturach z odległych map o tak odmiennych pejzażach i przyrodzie, że mogą wydawać się nierealne. Zmieniając punkt widzenia można powędrować ze zwierzętami przez puszczę, z chłopcem Diamentino popłynąć pirogą po diamenty, a z mieszkańcami leśnych osad wymienić plony i własne wyroby. Wiedzę o przyrodzie i rdzennych mieszkańcach wzbogaca ilustrowany leksykon przyrodniczy, komentarz etnografa oraz omówienie skarbów ziemi przez geologa.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej animacji oraz do przejrzenia z nami zawartości książki:
https://www.youtube.com/watch?v=a1Rw9HOaUY8   
https://www.facebook.com/1192252780884733/videos/1085508765182399
 
 • Uważne uczenie się. Zredukuj stres i zwiększ
  produktywność mózgu, by uczyć się efektywnie 

  od 15 lat

Poradnik Uważne uczenie się przedstawia możliwości wykorzystania koncepcji uważności (mindfulness) zarówno w procesie uczenia się, jak i nauczania. Autorzy, wychodząc od historii i założeń nurtu, prowadzą narrację wykładu poprzez informacje o kontekstach zastosowania uważności w środowiskach nastawionych na tzw. uczenie głębokie lub osiągnięcie stanu flow aż po praktykę – książkę kończy dwanaście ćwiczeń regulujących uwagę charakterystycznych dla praktyki mindfulness. Stosowanie uważności zwiększa efektywność uczących się i nauczających, wspomaga ich rozwój osobisty, pomaga zachować dobrostan fizyczny i umysłowy, a także pomaga zredukować stres, zapobiegając np. atakom paniki czy pogorszeniu zdrowia. Techniki zawarte w poradniku pomogą wyodrębnić i skoncentrować się na tym, co najważniejsze we współczesnym natłoku informacji. Z kolei dla nauczycieli, edukatorów i autodydaktów Uważne uczenie się to, poza teorią i praktyką, użyteczne wskazanie odniesień i źródeł, które inspirują do rozwijania we własnym zakresie warsztatu wykorzystywanego podczas nauczania.
www.uwazneuczeniesie.pl

 

Do końca sierpnia br. oferujemy szkołom i bibliotekom tytuły z upustem 48%

Zapytania proszę kierować na adres wydawnictwa:
edit@wydawnictwo.studioblok.pl, tel. +48 691 512 961.


Nasze książki poza ofertą są dostępne w hurtowniach motyleksiazkowe.pl i Ateneum.


Do przeczytania!


Wydawnictwo Studio Blok


tel. / phone
+48 691 512 961
+48 22 828 45 38
edit@wydawnictwo.studioblok.pl


www.wydawnictwo.studioblok.pl

www.bajkibaletowe.pl

www.uwazneuczeniesie.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl