Produkt dnia
Romeo i Julia. Bajki Baletowe
Romeo i Julia. Bajki Baletowe
34,90 zł 32,00 zł
egz.
Pierwsze kroki w baletkach
Pierwsze kroki w baletkach
39,90 zł 30,00 zł
egz.
Szmaragdowy las, złoty piasek, czarne diamenty
Szmaragdowy las, złoty piasek, czarne diamenty
69,90 zł 37,00 zł
egz.
Bracia Lwie Serce
Bracia Lwie Serce
26,90 zł 22,00 zł
egz.
Nić Ariadny. Mity i labirynty
Nić Ariadny. Mity i labirynty
59,90 zł 55,00 zł
egz.
Złoty atlas
Złoty atlas
69,00 zł 64,00 zł
egz.
Jedz dobrze, sportowa młodzieży!
Jedz dobrze, sportowa młodzieży!
49,90 zł 39,90 zł
egz.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Małe Licho i tajemnica Niebożątka. Marta Kisiel - nowa książka 0
Małe Licho i tajemnica Niebożątka. Marta Kisiel - nowa książka

Niektóre historie są nadzwyczajne, ponieważ opowiadają o niecodziennych wydarzeniach, przygodach lub pomysłach. Inne są wyjątkowe, bo w opisywanych zdarzeniach biorą udział wyjątkowi bohaterowie – tak jak w tej książce.

Jeśli jesteście gotowi na prawdziwie jesienną książkę i lubicie się bać – to coś dla Was. Małe Licho i tajemnica Niebożątka Marty Kisiel jest opowieścią dość zagadkową, napisaną z humorem, a fragmentami również straszną. Na okładce Paulina Wyrt namalowała ukryty w mroku pośród drzew połatany piętrowy bijący ciepłem dom. Z początku na kartkach książki jest zaledwie tajemniczo, lecz im dalej, tym bardziej wieje grozą... Czarno-białe całostronicowe ilustracje uzupełniają opowieść o wiele frapujących szczegółów. 

Poznacie świat chłopca Bożydara Antoniego Jekiełka. Świat ten jest zbudowany ze znanych wszystkim elementów, lecz nieco inaczej nazwanych. Zmieniony jest przez to na tyle, że, aby go zrozumieć, trzeba go sobie przetłumaczyć. Jest tu dom, ale starutki i krzywy. Jest potwór, ale taki, który przytula. Jest i Licho – aniołek-stróż. Bo to jest świat widziany z perspektywy chłopca i jego najbliższych – ich własny, domowy świat, trochę odrealniony. Zamiast dopytywać o wszystko, co was zdziwi, podążajcie za opowieścią, z wyrozumiałością i zaufaniem, że za kilka, kilkanaście kartek uzyskacie odpowiedź, albo sami zrozumiecie, co się stało i dlaczego.

Bożęty jest wyjątkowy. Dla kogoś tak szczególnego nie lada przygodą, w dodatku dość niebezpieczną, jest rozpoczęcie nauki w zwykłej szkole. Tam dla dzieci ważne są inne rzeczy i sprawy, niż dla jego najbliższych w domu. Plastikowe roboty i najnowsze gry komputerowe okazują się naraz cenniejsze, niż strugane przez wujka drewniane zabawki. W domu towarzyszył chłopcu anioł-stróż imieniem Licho, który podpowiadał i pomagał w trudnych sytuacjach, ale w szkole nie. Tam musi poradzić sobie ze wszystkim sam. Łatwo się w takim pomieszaniu wartości pogubić i sfrustrować.

Przez tę konieczną, nieuniknioną zmianę mama, wujek i wujaszek muszą znosić humory i złość świeżo upieczonego ucznia przynoszone z klasy razem z tornistrem – wypchanym szkolnym harmidrem, trudnymi zadaniami, zmęczeniem i przykrościami ze strony rówieśników... Jak sobie z tym poradzić? Jak Bożek sobie z tym poradzi? To bardzo trudne. Może dlatego chłopiec... znika, i to dosłownie. Dzieje się to podczas szkolnej zabawy zwanej Halloween. Tylko dzięki temu, że najbliższym na nim bardzo zależy, że są osoby, które o niego walczą, jak potrafią, udaje się go w końcu odnaleźć – uwaga: w zaświatach, a tak – i sprowadzić na Ziemię... Nareszcie w życiu chłopca robi się zwyczajniej, a elementy jego świata zaczynają dobrze składać się ze światem jego rówieśników.

https://kluboksiegarnia.pl/pl/p/Male-Licho-i-tajemnica-Niebozatka/258

Małe Licho i tajemnica Niebożątka
autorka Marta Kisiel
ilustratorka Paulina Wyrt
Wydawnictwo Wilga, 2018

oprawa twarda
208 stron
il. cz-b

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl